راه حل هایی برای کاهش استرس درروزاثاث کشی

 

راه حل هایی برای کاهش استرس درروزاثاث کشی

09113159377

استرس روز اسباب کشی براي همه افردی که تجربه بارکشی اثاث خانه و جابه‌جایي اثاث را داشته اند پیش آمده است. اسباب کشی هم از نظر فیزیکی و هم از نظر احساسی یکی از چالش برانگیزترین مسایل زندگی است. گاهی وقت ها اثاث کشی به قدری فشار و استرس به شخص وارد ميکند که براي تجدید قوا به چند روز استراحت لازم دارد.

دلایل استرس در باربری و جابجایی

نومیدی در پیدا کردن منزل مناسب

اضطراب و استرس ناشی از قرار گرفتن در محلی جدید

تغيير روزمرگی ها و عادتها مانند تغيير مسیر هرروزه براي رفتن به سر کار

انتخاب و پیدا کردن یک منزل جدید و مناسب

فکر کردن در خصوص چگونگی بسته‌بندي اثاثیه

ترس از ناشناخته ها

حس عدم امادگی براي جابه‌جایي

تنها بودن

شیوه های کاهش اضطراب در اسباب کشی 

 

برنامه ریزی کنید

بدون برنامه اقدام به بسته‌بندي اثاث خویش نکنید. یکی از موثرترین شیوه های بسته‌بندي این است که این کار را اتاق به اتاق انجام دهید. به عنوان مثال تمامی وسایل اتاق پذيرايي را جمع کرده بعد به سراغ اتاق های خواب بروید.

 

براي هریک از اشخاص خانواده یک کیف یا کوله پشتی در نظر بگیرید که وسایل ضروری مثل لباس زیر تمیز، حوله، جوراب، مسواک و... در آن قرار گرفته باشد. با این کار ديگر لازم نیست پس از رسيدن به خانه جدید نگران پیدا کردن وسایل ضروری مورد نیازتان در میان انبوه جعبه ها باشید. نخست یک کیف از وسایل ضروری تهیه کنید سپس شروع به قراردادن وسیله ها در جعبه ها نمایید.

 

هر جعبه را به صورت واضح و براساس این که از کدام اتاق جمع اوري شده اند برچسب گذاری کنید. با این روش بعد از پروسه باربری و در زمان خالی کردن اثاث، کاملاً مي دانيد هر جعبه را باید در کدام اتاق بگذارید - اتاق خواب- اشپزخانه و...

گفت و گو با اعضای خانواده هنگام اسباب کشی !

روانشناسی اسبابکشی و هر آنچه که در مورد آن تا به حال متوجه شدیم به ما مي گويد که نقل مکان و جابجایی احساسات مثبت و منفی زيادي براي شما در پی خواهد داشت، درصورتی که این احساسات را با کسی شریک شوید و در بین بگذارید، حال بدتان خوب و حال خوبتان خوب تر مي شود. گفتگو با اعضای خانواده را بعنوان یک ترفند و نکته روان شناسی اسباب کشی خوب بدانید. صحبت کردن با دوستان هم به نظر خوب می رسد، دوستانتان می توانند تجربه های جابه جایی و نقل مکان خویش را براي شما بازگو کنند و این تجربه ها براي مدیریت حس شما در اسباب کشی می تواند موثر و مفید باشد. 

 

ساختن خاطرات جدید در خانه جدید!

براي این که به منزل جدیدتان همان احساس های خوب خانه قبلی را داشته باشید باید خاطرات قشنگ بسازید، باید با تمام وجود احساس کنید که منزل جدید اکنون نقطه امن شما در دنیاست و می توانید از بودن در آن جا و استراحت کردن لذت ببرید، شب ها را به دیدن فیلم با اشخاص خانواده اختصاص بدهید، همچنين می توانید دوستانتان را دعوت کنید و باهم ديگر پیتزا سفارش دهید، با این کار پیتزا محله جدید را هم امتحان کرده اید . همین قدم های کوچک در نهایت منجر مي شود شما احساس خوبی به خانه جدید خویش پیدا کنید.

کاهش هزینه در اثاث کشی 

یک تصوری که بین مردم وجود دارد این است که اثاث کشی هزینه زيادي دارد در حالیکه با رعایت بعضی نکات می توان هزینه های آنرا تا حد چشمگیر کاهش داد. در موقع جا به جایی وسایل خانه هزینه های خویش را دقیقا کنترل کنید.

 

اثاثیه خویش را حتماً بسته‌بندي کنید

احتمال آسیب دیدن اثاث خانه از عوامل اصلی اضطراب به هنگام اثاث کشی است. قطعاً براي شما مهم است که اقلام خانه شما با ایمنی کامل جا به جا شوند. براي اینکار حتماً اثاثیه خانه خویش را بسته‌بندي کنید. ممکن است اثاثیه شما حین جا به جایی به جایی برخورد کند یا به زمین بیافتد که در این مواقع بسته‌بندي از آسیب دیدن اقلام خانه شما جلوگيري ميکند .

 تلفن تماس:09113159377-01132532829

جابه جایی وسایل دربابل- اثاث کشی دربابل-تغییرمکان دربابل-حمل ونقل دربابل-نظافت دربابل-اسباب کشی دربابل

Template Design:Dima Group